Izolat CBG

237,50 z VAT

Izolat CBG z konopi siewnych

Stężenie kannabigerolu wynosi 99%, opakowanie zawiera 1gram izolatu CBD.

100% legalny!
100% naturalny!
Dostępny bez recepty!

x


Podziel się

Izolat CBG firmy Hemp Forever

Izolat powstaje w naturalnym i ekologicznym procesie, co gwarantuje wysoką jakość produktu. Starannie wymywamy niepożądane substancje z kryształu, co skutkuje pozyskaniem izolatu, wyróżniającego się swoją nieskazitelną czystością (98-99%).

W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych klientów, nasz izolat jest produkowany z konopi siewnej, nie zawierającej THC. Jeśli chodzi o wygląd izolatu CBG, to przyjmuje on formę żółtawych kryształów, które później można sproszkować i przyjmować „saute” lub wykorzystać do stworzenia produktów bazujących na czystym izolacie CBG lub kannabigerol to fitokannabinoid. CBG w przeciwieństwie do THC, podobnie jak CBD nie ma działania psychoaktywnego.

Jest w rzeczywistości jednym z pierwszych kannabinoidów, które powstają w konopiach w miarę ich rozwoju oraz dojrzewania. CBG jest czasem określany jako “komórka macierzysta” wszystkich konopi. Występuje w wyższych stężeniach podczas rozwoju roślin konopi, zwykle w kwasowej postaci znanej jako CBGA CBG posiada właściwości przeciwpsychotyczne, antydepresyjne oraz właściwości stymulujące wzrost kości.

CBG w naturze występuje zawsze w towarzystwie innych kannabinoidów oraz pozostałych fitozwiązków zawartych w kwiatach konopi, więc trzeba go jakoś oddzielić od reszty.

Zanim dojdzie do stworzenia izolatu CBG, mamy do czynienia z tym samym procesem ekstrakcji, co w przypadku produktów z pełnym spektrum kannabinoidów. Na tym etapie ekstrakt zawiera jeszcze wyżej wspomniane substancje czynne oraz sporo materiału roślinnego.Dalsza puryfikacja CBG odbywa się w trzech etapach:

  1. Pierwszy z nich to tzw. „zimowanie”, podczas którego usuwa się wszelkie pozostałości po roślinie, tj. chlorofil, wosk i inne rzeczy, których nie chcemy mieć w naszym oleju.
  2. Po wstępnym przefiltrowaniu ekstrakt CBG podlega destylacji, gdzie CBG zostaje odseparowane od pozostałych kannabinoidów i terpenów.
  3. Ostatnim procesem jest krystalizacja kryształu CBG, jego przemycie i osuszenie. Czystość otrzymanego izolatu CBG sięga nawet 99%.

Zalety użycia izolatu CBG

  1. Brak smaku i zapachu. Izolat CBG jest ich pozbawiony, więc jego stosowanie pozbawia ostrego, ziemistego posmaku konopnej żywicy, z którym niektórzy użytkownicy CBG mają problem.
  2. ze względu na kompletny brak THC stosowanie izolatu CBG nie niesie z sobą ryzyka uzyskania fałszywie dodatniego wyniku na teście narkotykowym — co występuje w przypadku regularnego stosowania wysokich dawek olejów z pełnym spektrum.

Zastosowanie:

Izolat CBG świetnie sprawdza się w kompozycjach kosmetycznych, tworząc jednorodne pasty i olejki. CBG jest dobrze wchłaniany przez skórę, w której wiąże się z receptorami kannabinoidowymi CB1 oraz CB2, stymulując je do odpowiedzi immunologicznej organizmu w walce ze stanami zapalnymi. W wielu krajach użytkownicy CBG mieszają go z olejami i stosują jako pyszny dodatek w kuchni!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Izolat CBG”